Od března 2012 je možné přistupovat k rozsáhlému souboru vzpomínek na období šoa Archivu USC Shoah Foundation Institute přímo z Multimediálního centra ŽMP. Jedná se o zaznamenané rozhovory s přeživšími, ale i svědky šoa. Pro zájemce o studium je tak připraveno 566 rozhovorů v češtině, 573 rozhovorů ve slovenštině, ale je možné sledovat i rozhovory v dalších 30 jazycích.
Z technických důvodů je někdy třeba vyčkat na stažení souboru, i proto doporučujeme se ke studiu databáze předem objednat. Připojení k Archivu vizuální historie USC Shoah Foundation Institute je zprostředkováno Univerzitou Karlovou v Praze (přes Centrum vizuální historie Malach).

V Multimediálním centru je nyní také možné zakoupit publikace vydané Židovským muzeem v Praze. Zájemcům zde budou k dispozici odborné publikace, sborníky i katalogy k výstavám. V době mimo otevírací dobu muzea se návštěvníci mohou obrátit na pracovníky knihovny.

Otevírací doba studovny knihovny Židovského muzea v Praze
Út  9.00 – 18.00 hod