Setkání s prozaikem a esejistou Piotrem Pazińskim, 24. října 2012, od 18 hodin, Oddělení pro vzdělávání a kulturu ŽMP

Židovské muzeum v Praze a Polský institut Vás v rámci Polské sezóny srdečně zvou na setkání s Piotrem Pazińskim. Tento polsko-židovský prozaik, esejista a šéfredaktor kulturního židovského měsíčníku Midrasz patří ke „generaci vnuků“, kteří o dramatické kapitole osudu židovského národa slyšeli z vyprávění svých prarodičů a nyní sami hledají cestu ke svým kořenům a identitě. Prvním literárním ohlasem této generace se stala právě Pazińského novela „Letní byt“ (Pensjonat), v Polsku oceněná Paszportem Polityki, kterou v letošním roce v českém překladu vydalo nakladatelství Havran.
Piotr Paziński během setkání pohovoří o současné židovské kultuře v Polsku a představí časopis Midrasz, jehož význam na polské intelektuální scéně výrazně přesahuje hranice židovské komunity.

Vstup volný. Tlumočení do češtiny zajištěno.

Místo konání: auditorium Oddělení pro vzdělávání a kulturu ŽMP, Maiselova 15, Praha 1

Polskou sezónu v Židovském muzeu v Praze podpořilo Česko-polské fórum.