André Ochodlo a Odem Trio
6. 11. 2012, 19:30, Španělská synagoga

Hvězdou posledního koncertu Polské sezóny v Židovském muzeu v Praze bude André Ochodlo, polský hudebník německého původu a jeden z nejvýznamnějších zpěváků v jidiš na světě.

Program koncertu navazuje na jeho nejnovější projekt LAYLA, v jehož rámci současní polští skladatelé komponovali hudbu inspirovanou texty významných básníků tvořících v jidiš, jako Abraham Sutzkever, Itzig Manger, Rokhl Korn, Lajzer Ajchenrand, Peretz Markish, Dvoyre Fogel, Itzig Fefer a Kadya Molodowsky. Na rozdíl od řady předchozích Ochodlových projektů tedy nejde o nostalgickou cestu k židovským hudebním tradicím, ale spíše o dynamické propojení jazzových, klasických a klezmerských motivů.

André Ochodlo vystoupí společně s Odem Trio ve složení Adam Żuchowski (umělecký vedoucí projektu, kontrabas), Piotr Maślanka (bicí) a Zdzisław Kalinowski (klávesy).

Vstupenky k zakoupení v pokladně Španělské synagogy a on-line na www.ticketstream.cz.

Koncert se koná za podpory Česko-polského fóra.
Mediálními partnery jsou Lidové noviny, Rádio Classic FM a Radio Express.