Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version
Koncerty ve Španělské synagoze

Encyklopedie židovských
obcí

  POLSKÁ SEZÓNA v Židovském muzeu vrcholí
Agnieszka Holland: V temnotě, 14. listopadu od 18:30, Španělská synagoga

Židovské muzeum v Praze, Polský institut a Verbascum Imago Vás srdečně zvou na veřejnou premiéru nejnovějšího snímku Agnieszky Holland, který byl v letošním roce nominován na cenu Americké filmové akademie Oscar za nejlepší cizojazyčný film.


Slavnostní zakončení Polské sezóny v Židovském muzeu v Praze zajistí distribuční premiéra nejnovějšího filmu Agnieszky Holland „V temnotě“ za osobní účasti režisérky.

Drama bylo natočeno podle skutečných událostí, které se odehrály v nacisty okupovaném Lvově (tehdy Polsko, nyní Ukrajina). Leopold Socha, malý polský zlodějíček a zároveň údržbář místních kanalizací, schová za peníze v podzemním labyrintu skupinu Židů, kteří se snaží uniknout likvidaci lvovského ghetta. Zpočátku je hlavním Leopoldovým motivem cynická snaha vydělat, postupně ale vzniká mezi ním a skupinou zvláštní pouto, které se s každou novou dramatickou událostí v podzemí prohlubuje. Když skupině dojdou peníze, Leopold vidí, že je nemůže opustit, a skrývá její členy dále, za což jemu i celé jeho rodině hrozí smrt…

Film, jenž se vymyká obvyklým hollywoodským schématům a klišé o holocaustu, získal řadu prestižních cen nejen v Polsku, ale po celém světě.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně Španělské synagogy nebo na www.ticketstream.cz.

Polskou sezónu v ŽMP podpořilo Česko-polské fórum.

Mediální partneři: Lidové noviny, lidovky.cz, Rádio Classic FM, Rádio Express a Rádio 1
© 2004 - 2009 Židovské muzeum v Praze