Prameny hovoří - Pronásledování Židů v protektorátu Čechy a Morava 1939-1941 15. dubna 2013, 19 hod, Goethe Institut Praha

Židovské muzeum v Praze a Goethe Institut si Vás dovolují pozvat na prezentaci edičního projektu.

Historička mnichovského Ústavu soudobých dějin Andrea Löw představí společně s pamětníky, herci a se Susanne Heim, vedoucí edičního projektu „Pronásledování a vyvraždění evropských Židů nacistickým Německem 1933–1945“, třetí svazek, který je věnován Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939-1941.

Ukázky ze svých deníků poté přečte Helga Hošková, závěrečnou diskusi bude moderovat Michal Frankl ze Židovského muzea v Praze.

Cílem edičního projektu je souborné vědecké vydání zásadních pramenů k dějinám pronásledování a vyvraždění evropských Židů v 16 svazcích. Na základě tohoto vydání vznikne i audioverze, kterou bude vysílat rozhlasová stanice Bayern 2 a jež bude trvale přístupná na internetu.

Německy a česky se simultánním překladem.

Vstup volný.

Místo konání: Goethe Institut Praha, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 (2. patro)