Terezínské hvězdy v Praze
12. – 13. dubna 2013, Koncertní sál Pražské konzervatoře, Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1

Rezidenční soubor londýnské Wigmore Hall Nash Ensemble s mimořádným ohlasem představil v Londýně a v New Yorku koncertní program složený z děl skladatelů uvězněných v Terezíně. Třetí destinací, kde se tento nevšední koncept terezínského víkendu uskuteční, je Praha.

Na dvou koncertech, při nichž se Nash Ensemble ve dvou různých programech společně s vynikajícím barytonistou Wolfgangem Holzmairem poprvé představí v České republice, zazní díla proslulých i méně známých hudebních skladatelů vytvořená v Terezíně.

V rámci Terezínských hvězd dále proběhnou dvě filmové projekce: respektovaný režisér Simon Broughton osobně představí svůj vysoce oceňovaný dokumentární film „Hudba Terezínského ghetta“ z roku 1993, který je považován za zásadní shrnutí terezínského hudebního života. Druhým filmem bude dokument Heleny Třeštíkové „Má šťastná hvězda., v němž herečka a spisovatelka Zdenka Fantlová líčí své dětství v Rokycanech i čas strávený v Terezíně, Osvětimi a Bergen-Belsenu. Po ukončení projekcí budou následovat diskuse s tvůrci a s pamětnicemi Zdenkou Fantlovou a Zuzanou Růžičkovou.

Součástí akce bude rovněž výstava nejlepších oceněných prací Mezinárodní soutěže o nejlepší plakát ke Dni památky obětí holocaustu 2012.

Více informací o programu naleznete na www.terezinskehvezdy.cz.