VÝKLAD OBRAZŮ: Rozšíření metodologického spektra pro studium středověkého judaismu
18. června 2013 od 18.30 h, Knihovna Amerického centra

Židovské muzeum v Praze a Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze si Vás dovolují pozvat na přednášku Prof. Marca Michaela Epsteina „Výklad obrazů: Rozšíření metodologického spektra pro studium středověkého judaismu“.

Židé byli po staletí považováni za národ knihy, ale rozhodně ne obrazu. Připojte se k profesoru Marcu Michaelu Epsteinovi z americké Vassar College a jeho hloubkové analýze středověkého židovského umění a ikonografie, která přináší překvapivě originální, inovativní a často dokonce provokativní pohledy.

Marc Michael Epstein je profesorem židovských studií na Vassar College v Poughkeepsie, stát New York, kde vyučuje od roku 1992. Je autorem odborných prací na nejrůznější témata z oblasti židovské vizuální i materiální kultury. Jeho poslední kniha Středověké hagady: Obrazy, vyprávění a imaginace, vydaná v nakladatelství Yale University Press, byla prestižním literárním týdeníkem London Times Literary Supplement zařazena na seznam nejkrásnějších knih roku 2011. V 80. letech 20. století byl Epstein ředitelem divize hebrejských knih a rukopisů v oddělení judaik v aukční síni Sotheby's. Stále působí jako konzultant řady knihoven, aukčních domů, muzeí a soukromých sběratelů po celém světě.

Počet míst je omezen, rezervace na vagnerovaH@state.gov nebo michaela.sidenberg@jewishmuseum.cz.

Místo konání: Knihovna Amerického centra, Tržiště 13, Praha 1

Přednáška proběhne v angličtině.