Festival Mitte Europa
7. července 2013, kostel Vzkříšení Páně, Terezín

Od 16. června do 4. srpna 2013 proběhne již 22. ročník festivalu Mitte Europa, věnovaný česko-německé kulturní výměně. Letos je plánováno celkem 60 kulturních akcích, zaměřených na klasickou hudbu, jazz, klezmer, folklor, literaturu či výtvarné umění. Kromě workshopů a symposií tak na návštěvníky čekají koncerty v gotických a barokních kostelích, středověkých klášterech, podzemních štolách, zámcích, hradech, stodolách a v historických manufakturách.
Židovské muzeum v Praze si vás v souvislosti s festivalem dovoluje pozvat na koncert, který proběhne 7. července 2013 od 16 hodin v kostele Vzkříšení Páně v Terezíně. Orchestr Jacobsplatz München pod vedením dirigenta Daniela Grossmana zahraje skladby J. Suka, G. Kleina, A. Dvořáka a V. Ullmanna, která v terezínském ghettu uvedl slavný dirigent Karel Ančerl.
Koncert se koná ve spolupráci s Památníkem Terezín.
Více informací: www.festival-mitte-europa.com