Výzva k podávání nabídek výstavních projektů pro rok 2014 v Galerii Roberta Guttmanna v Židovském muzeu v Praze
Židovské muzeum v Praze, založené v roce 1906, představuje jedno z trvale nejnavštěvovanějších muzeí v České republice. Jeho památky se nacházejí v objektech bývalého Židovského Města v historickém centru Prahy, které je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Stálé expozice jsou umístěny v synagogách z různých historických období (Pinkasova, Klausova, Maiselova
a Španělská synagoga). Muzeum přibližuje historii, současnost, kulturu a vzdělanost židovské komunity v českých zemích i mnoha jinými způsoby – zvláštní pozornost je při tom věnována pořádání kulturních a vzdělávacích programů pro širokou veřejnost.
Galerie Roberta Guttmanna (U Staré školy 3, 110 00 Praha 1) je výstavní prostor, zařazený do prohlídkového okruhu ŽMP, určený pro krátkodobé výstavy. Galerie se nachází poblíž Španělské synagogy, má samostatný vstup a lze do ní zakoupit samostatnou vstupenku. Je otevřena denně kromě sobot a židovských svátků od 9 do 18 hodin (v zimním období do 16:30 hodin).
Výstavní projekty musí dramaturgicky zapadat do programového rámce muzea - zaměření na historii a současnost, kulturu a vzdělanost židovské diaspory. Projekty posuzuje výstavní rada.

Termín podání nabídek 28. 8. 2013

Více informací Výzva (PDF)

Přihláška Prihlaska (DOC)