ŽIDOVSKÉ MUZEUM V PRAZE OTEVŘELO NOVÉ INFORMAČNÍ A REZERVAČNÍ CENTRUM

Židovské muzeum v Praze oslaví letos v říjnu 20 let činnosti jako nestátní organizace. V tomto jubilejním roce zahajuje řadu změn, které mají během několika let zvýraznit jeho podobu jako moderního, dynamického a návštěvnicky přívětivého střediska židovské kultury. Výrazem této snahy je nové Informační a rezervační centrum, které bylo otevřeno 3. února 2014.

Pražské židovské muzeum je díky svým unikátním sbírkám, pohnuté historii i umístění v historickém centru Prahy setrvale nejnavštěvovanějším muzeem v České republice. Jako instituce pracující s jedinečnou historickou pamětí a jejím široce pojatým odkazem však chce být otevřeno i současnému dění a vyhovět nárokům současného návštěvníka.

V souladu s tím otevřelo nyní Informační a rezervační centrum v srdci někdejší pražského Židovského Města v Maiselově ulici 15 v Praze 1. Na návštěvníky v něm čeká multimediální informační prostor a nabídka doplňujících služeb. Zájemci tak zde naleznou interaktivní informační bránu se základními údaji o jednotlivých památkách a stálých expozicích v areálu Židovského Města, ale i o vybraných židovských památkách na území Prahy a České republiky. Návštěvnické informace dále doplňuje přehled aktuálních kulturních a vzdělávacích programů muzea i spolupracujících organizací a institucí. Opomenuty nezůstaly ani praktické tipy věnované možnostem stravování či službám tematicky zaměřených cestovních kanceláří. Stálou součást nabídky centra tvoří také půjčovna audioprůvodců.

Vedle individuálních turistů bude centrum sloužit i k přijímání objednávek a rezervací průvodců, zástupců škol a cestovních kanceláří. Jeho součástí je též odpočinkový prostor s nabídkou rychlého občerstvení a možností využít sociální zařízení. K dispozici je rovněž bezbariérový vstup a přebalovací pult. V návaznosti na otevření nového muzejního Informačního a rezervačního centra bude současně v nejbližší době rozšířen stávající obchod upomínkových předmětů v Klausové synagoze o prostory, jež dosud sloužily k zařizování objednávek a rezervací.

INFORMAČNÍ A REZERVAČNÍ CENTRUM ŽMP
Architektonické řešení: Ing. arch. Jakub Tejkl
Stavební práce: Kališ a Krátkoruký, spol. s r. o.
Grafické řešení: Colmo, v. o. s.
Vybavení interiéru: Indego interier, s. r. o.

Kontaktní údaje:
Maiselova 15
Odpovědná osoba: Marek Selnekovič
T +420 222 749 464 (461)
F +420 222 749 463
E IRC@jewishmuseum.cz

Audioprůvodce: Promotion and Education, s. r. o.
Odpovědná vedoucí: Ing. Miroslava Kholová

Kavárna: NOSTRUM, s. r. o.
Odpovědný vedoucí: Karel Pospíchal

Otevírací doba: