Hold Janu Karskému
Středa 23. 4. od 19.30, Španělská synagoga

Slavnostní koncert v předvečer 100. výročí narození Jana Karského, kurýra polského podzemního státu, který jako první přinesl západním mocnostem ucelenou zprávu o vyhlazování židovského obyvatelstva na územích okupovaných Německem. Jeho svědectví svět nechtěl věřit…

Na počest Janu Karskému zahrají vycházející hvězdy polské nezávislé hudbní scény Ola Bilińska a trio SzaZaZe. V první části představí Ola Bilińska svůj sólový projekt Beryozkele – výběr tradičních aškenázských ukolébavek z meziválečného Polska. Ve druhé polovině koncertu zazní autorsky zpracované středověké sefardské písně.

Na koncert zvou Federace židovských obcí ČR, Polský institut v Praze a Židovské muzeum v Praze. Záštitu nad koncertem převzal a osobně ho zahájí ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman. Postavu Jana Karského připomene i odborná konference, která se uskuteční o den později, 24. 4. v Senátu PČR (podrobnosti na www.polskyinstitut.cz ).

Vstupenky v ceně 150,- Kč, studenti, senioři 100,- Kč je možné zakoupit v pokladně ve Španělské synagoze (Vězeňská 1, Praha 1) a v Informačním a rezervačním centru Židovského muzea v Praze (Maiselova 15, Praha 1). Případně možná rezervace vstupenek e-mailem na adrese: praga@instytutpolski.org.