Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version
Kulturní programy

 
 

projekty VKC:
 
 
zasílat e-mailem:
  

Brněnská pobočka Vzdělávacího a kulturního centra

<<<< Předchozí měsíc            Následující měsíc >>>>


Září 14

Akce konané od 4. 9. do 14. 9. 2014 se konají v rámci Dnů židovské kultury v Brně a jsou pořádány ve spolupráci s Židovskou obcí Brno.

 

čtvrtek 4. 9. v 17 hod.: Židovské vize – vernisáž výstavy výtvarných prací Marka Podwala. Mark Podwal je americký výtvarník, spisovatel, lékař a publicista, který se věnuje především židovské kultuře – historii, legendám a tradicím. Výstava, která potrvá do soboty 13. 9., se uskuteční v prostorách Křížové chodby Nové radnice v Brně. Záštitu nad ní převzal primátor statutárního města Brna Roman Onderka. Vstup volný.

 

neděle 7. 9. ve 14 hod.: Tance s Miriam – brněnská taneční skupina Miriam předvede ukázky tradičních i moderních izraelských tanců, zapojit se mohou i zájemci z řad návštěvníků. Pod vedením lektorek se naučí nejen jednoduché krokové variace, ale i tance v kruhu. Vstupné 30 Kč.

 

pondělí 8. 9. v 18 hod.: Trauma a rodina – přednáška. Po přežitých hrůzách holocaustu žijí další generace, které v sobě nesou trauma této tragédie. Jak se k takovému odkazu postavit a jak s ním dál žít objasní skupinová analytička, psychoterapeutka a publicistka Helena Klímová. Vstupné 30 Kč.

 

úterý 9. 9. v 17 hod. Vernisáž výstavy obrazů Judity Kopotové. Judita Kopotová, členka Židovské obce Brno, hledá svůj vztah k židovství i výtvarným vyjádřením, což se odráží v jejích obrazech, malbách a kresbách. Vstup volný.

 

středa 10. 9. v 18 hod.: Stověžaté blues z Maiselovy ulice – hudebně literární pásmo. Život Židů v Praze, čemu se smějí a proč pláčou? Poezie a povídky spisovatelky Vlasty Rut Sidonové a písně skladatele a kytaristy Josefa Gušlbauera. Vstupné 30 Kč.

 

čtvrtek 11. 9. v 18 hod.: Na slovíčko, pane ministře – podvečer otázek a odpovědí pro každého, kdo se zajímá o kulturní dění kolem sebe. Pavel Fried, místopředseda brněnské židovské obce, pozval na besedu ministra kultury Daniela Hermana. Vstupné 30 Kč.

 

neděle 14. 9. v 10.30 a ve 12.30 hod.: Komentované prohlídky židovského hřbitova v Brně-Židenicích. Výklad lektorky ŽMP Kateřiny Suchánkové  se zaměří na rituály spojené s pohřbíváním a  osudy zde pochovaných příslušníků význačných továrnických a průmyslnických rodin.

Prosíme o předběžné přihlášení zájemců na emailu: katerina.suchankova@jewishmuseum.cz. Maximální počet účastníků prohlídky je 30, při větším počtu osob by nebylo možné zajistit kvalitní výklad. Poplatek za výklad 30 Kč se hradí na místě.

 

neděle 21. 9. od 10.30 hod. Roš hašana – dílna pro rodiče s dětmi od 5 let je věnována svátku Roš hašana. Přítomní se dozvědí nejen kdy a jak Židé slaví Nový rok, ale také jaké tradiční pochoutky se ten den servírují na stůl v židovské domácnosti. Součástí programu bude i výroba novoročních přáníček. Vstupné 30 Kč.

 

Akce se konají v sále na tř. Kpt. Jaroše 3. Sál je přístupný vždy 20 minut před zahájením programu. Pro držitele SeniorPasu sleva na vstupném 10 %. Změna programu ze závažných důvodů vyhrazena.

Doporučujeme proto sledovat aktuální informace na www.jewishmuseum.cz/cz/czvkcbrno.htm.

 

V září můžete v sále OVK Brno zhlédnout výstavu obrazů Judity Kopotové, členky Židovské obce Brno.

Výstava je přístupná ve dnech programových akcí nebo po předchozí telefonické domluvě kdykoliv. Vstup volný.

© 2004 - 2009 Židovské muzeum v Praze