Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version
  

FOTOGALERIE VÝSTAVY

Od 1. do 28.6.2010 byla výstava umístěna na Gymnáziu v Mnichově Hradišti.

Video


Ohlasy žákyní 7.ročníků

Výstava Anna Franková – odkaz pro současnost byla moc hezká, ale na mě působila trochu depresivně. Představa, že bych byla Anna, je pro mě asi nepředstavitelná. Nechtěla bych jí být. Obdivuji hlavně její deník psaný imaginární kamarádce Kitty. Myslím, že byla velmi vyspělá. Měla jsem prababičku, která byla poloviční židovka, ale vzala si Čecha. Jsem ráda, že se nedostala do koncentráku. Výstava mi dovolila víc nahlédnout do doby druhé světové války a pochopit, co se tehdy stalo.

Já si myslím, že Anna byla taková, vlastně díky nápadu, že si bude psát deník, ukázala lidem, kteří nezažili to co ona, jak to za druhé světové války vypadalo, co i ona musela snést a prožívat – ten hlad, strach a špínu. Upřímně výstava mi něco naznačila, a když jsem si četla knihu ve školní knihovně, tak jsem se cítila, jako bych byla já Annou. Když popisovala, jaký má hlad, tak jsem měla divný pocit. Prostě jsem to prožívala. Byla vlastně stejná jako já, akorát ví, co je to vážit si rodiny, jídla, přátel … nebo ví, co je to ztratit přátele (navždy)! Ta doba byla opravdu hrozná a nechtěla bych ji zažít!!! Myslím si, že kdyby se někteří lidé ocitli v této době, asi by se naučili vážit si různých věcí, ale i svých kamarádů. Ne že bych jim to přála, ale je to pravda.
Radka

Kdo vlastně byla Anna Franková? Podle mého názoru to byla dívka, i když uvnitř mnohem víc žena, která nás, dnešní lidi, dokáže vzít do své strašlivé doby. Když si začala vést svůj deník, ještě nemohla tušit jeho osudy, přesto však psala pro celý svět. Své utrpení vyjadřovala slovy tak, že to nutí cítit totéž. Její utrpení netrvalo příliš dlouho, určitě však bylo o to horší. Zemřela příliš mladá. Velcí lidé však často zemřou dřív, než by si zasloužili. A čím byla tak velká? Byla přece jen jedna z mnoha lidí, kteří zažili hrůzy války a zemřeli. Ona nám však zanechala svůj deník, svůj příběh a život. Věčné dědictví nutící cítit to, co ona ...
Mária

Od 1. do 30.9.2009 byla na ZŠ UNESCO umístěna výstava Anna Franková - odkaz pro současnost.
Výstava byla součástí vzdělávacího projektu "Po stopách nacismu".
Více zde.
 

© 2004 - 2008 Židovské muzeum v Praze