Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version

Encyklopedie židovských
obcí

  

Pražská muzejní noc

Židovské muzeum v Praze se letos opět zúčastnilo Pražské muzejní noci. Své objekty návštěvníkům 16. června 2007 zpřístupnilo po skončení šabatu. Maiselova a Španělská synagoga byla otevřena od 22.30 do 01.00 hodin. Za dvě a půl hodiny shlédlo obě synagogy na 3.000 návštěvníků.
Návštěvníky po celou dobu provázeli po expozicích kvalifikovaní průvodci a byli jim k dispozici odborní pracovníci muzea.
 
V Maiselově synagoze byla k vidění stálá expozice Dějiny Židů v Čechách a na Moravě I. – od počátku osídlení do počátku emancipace, ke které návštěvníci mohli vyslechnout výklad průvodců. Navíc jim byl k dispozici PhDr. Alexandr Putík z oddělení židovských dějin.
 
Ve Španělské synagoze byla ke shlédnutí jak stálá expozice Dějiny Židů v Čechách a na Moravě II. – od počátku emancipace do současnosti, tak expozice Stříbro českých a moravských synagog v Zimní modlitebně. Na dotazy návštěvníků odpovídali PhDr. Iveta Cermanová, Ph.D. z oddělení židovských dějin a Mgr. Jaroslav Kuntoš, správce sbírky stříbra.
 
 
 
 
 
 
 

 
 


© 2004 - 2008 Židovské muzeum v Praze