Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk • english version

Encyklopedie židovských
obcí

  

Jom ha-šoa 2009 - Veřejná připomínka a čtení jmen obětí holocaustu

Institut Terezínské iniciativy a Nadační fond obětem holocaustu pořádají již tradičně vzpomínkovou akci u příležitosti Jom ha-šoa, Dne vzpomínání na oběti holocaustu podle židovského kalendáře.
 
21. dubna 2009 od 14 – do 17 hodin budeme na Náměstí Míru v Praze už počtvrté číst jména obětí šoa. Připojte se k nám a uctěte tak památku těch, kteří byli kvůli svému židovskému původu během druhé světové války pronásledováni, vězněni a zavražděni.
 
V Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa ve ha-gvura“ se vzpomíná na památku šesti milionů zavražděných Židů i na židovské hrdiny bojující proti nacistům. Koná se v den zahájení povstání ve varšavském ghettu v roce 1943.
 
Letošní akce bude věnována těm, kteří poskytli fotografie a materiály ze svých soukromých sbírek do Databáze obětí, on-line zdroje informací a autentických materiálů o českých i evropských obětech holocaustu. (www.holocaust.cz/cz2/victims/victims)
 
Pro účastníky budou připraveny informační materiály a ukázky knih.
 
Záštitu nad připomínkou převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém.
 
Partnery projektu jsou Česká unie židovské mládeže, Židovské muzeum v Praze a Lauderovy školy při Židovské obci v Praze.
Akce se uskuteční za mediální podpory Hospodářských novin a Radia 1.
 
Všechny srdečně zveme.
 
Více informací:
Dáša Juráňová
Tel: 224 262 563, 777 746 999
Juranova@fondholocaust.cz
www.fondholocaust.cz
 


© 2004 - 2009 Židovské muzeum v Praze