Úvodní strana napište nám informace pro návštěvníky mapa webu • tisk
Archiv zpráv
  

ARCHÍV ZPRÁV

Výstava obrazů Josefa Kotka - Vzpomínka na duše

 

Ve středu 24. září v 18 hodin bude ve Vzdělávacím a kulturním centru ŽMP otevřena výstava obrazů Josefa Kotka. Autor se ji pokusil v několika slovech přiblížit.

 

Vzpomínka na duše


„Tento termín se v židovské kultuře objevuje jako vzpomínka na duše těch, kteří již nejsou mezi námi. Ve svých obrazech, které jsou v tomto souboru, jsem se snažil o připomenutí smutného židovského osudu v době holocaustu. Šlo mi především o zachycení podoby duše člověka a připomenutí atmosféry již zaniklého světa plného smutného poetismu, tak charakteristického pro evropskou židovskou kulturu. Myslím si, že lidé by neměli na minulost zapomínat. Těším se na vaši návštěvu.“

 

Josef Kotek, autor výstavy obrazů

 

Josef Kotek se narodil 4. 8. 1973 v Duchcově a od roku 1983 trvale žije v Rychnově nad Kněžnou. V současné době je studentem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, oboru psychologie – arteterapie. Prozatím uspořádal 9 samostatných výstav. V jeho dílech se objevují především sociální a duchovní témata. Po technické stránce jde o olejomalby na plátnech. Touto technikou se autor zabývá od roku 1997.

© 2004 - 2008 Židovské muzeum v Praze