Projekty

Vzdělávací projekty Židovského muzea v praze 

 

Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století

Projekty/logo_nasinebocizi.jpgProjekt realizovaný Židovským muzeem v Praze a Institutem Terezínské iniciativy  v letech 2011-2013. Jeho cílem bylo zvýšení kvality vzdělávání o moderních židovských dějinách, otevřeních nových či málo známých témat a podpora vzdělávání. Projekt usiloval o integraci židovských dějin a dějin antisemitismu do výuky jako nedílné součásti českých dějin. Více informací nalezněte na www.nasinebocizi.cz.

 

 

Památník v Pinkasově synagoze

Projekty/ihra-logo.pngProjekt realizovaný v roce 2014 Židovským muzeem v Praze ve spolupráci s USC Shoah Foundation  financovala organizace International Holocaust Remembrance Alliance. Jeho cílem bylo rozšířit povědomí o Pinaksově synagoze u odborné a laické veřejnosti v ČR a podpořit výzkum o tzv. Terezínském rodinném táboře. Součástí projektu byl i seminář pro novináře.

V rámci projektu vznikly metodiky pro učitele a byly zveřejněny audiovizuální materiály k tzv. Terezínskému rodinnému táboru.

 

Židé, dějiny a kultura

partneri/clip_image002_2.gifŽidovské muzeum v Praze pravidelně pořádá v Praze i Brně dva dvoudenní bloky seminářů pro učitele nazvané „Židé, dějiny a kultura“. Projekt je podpořen dotací MŠMT.

Účastníci seminářů se v jejich průběhu podrobně seznámí s následujícími tématy:

  • Dějiny Židů
  • Tradice a zvyky Židů
  • Holocaust / šoa
  • Antisemitismus, Stát Izrael a současnost

Více informací zde

Nedělní dílny pro děti a dospělé

partneri/logo.pngVe spolupráci s Nadačním fondem obětem holocaustu pořádame každý měsíc dílny pro rodiče s dětmi. Více informací zde.  

Projekt Krokus

Projekty/krocus-cz.jpgProjekt Krokus realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu ŽMP. Školám jsou zdarma poskytnuty cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí.   

<
>
27
28
29
30
31
1
2
 
 
3
 
 
4
5
 
 
 
6
 
7
8
 
 
 
9
 
10
 
11
 
 
 
12
 
 
 
13
 
14
15
 
16
 
17
 
18
 
 
 
19
 
 
 
20
 
21
22
 
 
 
23
 
 
 
24
 
25
 
26
 
 
 
27
 
28
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
[homepage-banner/PE_onlinetickets_CZ.jpg] [homepage-banner/webapp_PE_cz.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT