Judaica Bohemiae XLV-1

STUDIES AND ARTICLES Michal Frankl: “Silver!” Anti-Jewish Riots in Bohemia, 1866 Dimitry Shumsky: Prague versus Jerusalem? National Representations of Maharal from Prague within Prague Zionism and by Jerusalem Historiography School Dieter Hecht: The Jewish World Relief Conference in Carlsbad, 1920 and 1924. A Struggle for European Jewish Self Determination REPORTS Olga Sixtová: Hebraica and Judaica at the Research Library in Olomouc Dana Veselská: Unikate Entdeckung in den Sammlungen des Jüdischen Museums in Prag. Ein synagogaler Vorhang aus Kolín nad Labem (Kolin an der Elbe) Magda Veselská: International Workshop in Vienna: ‚Jüdische Volkskunde im historischen Kontext‘ Petr Pálka: The Sixteenth ‘Jews and Moravia’ Conference in Kroměříž BOOK REVIEWS Rolf Kießling – Peter Rauscher – Stefan Rohrbacher – Barbara Staudinger, Hgg., Räume und Wege. Jüdische Geschichte im Alten Reich 1300–1800 (Pavel Kocman) Eveline Brugger – Martha Keil – Albert Lichtblau – Christoph Lind – Barbara Staudinger, Geschichte der Juden in Österreich (Helmut Teufel)

Židovské muzeum v Praze, 2010
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky.

Cena: 300,00 Kč