Judaica Bohemiae XLV-2

STUDIES AND ARTICLES Magda Veselská: The Story of Hana Volavková (1904–1985) Jan Volavka: Memories of My Mother Martina Niedhammer: ,Nach Jerusalem!‘ Eine böhmisch-österreichische Stiftungsinitiative für Palästina aus der Mitte des 19. Jahrhunderts DOCUMENTS Iveta Cermanová: Samuel Landau versus Karl Fischer und Eleasar Fleckeles: Der Streit um Priorität und Rabbinertitulaturen in der Prager jüdischen Gemeinde nach dem Tod Ezechiel Landaus REPORTS Dana Veselská: Brief Instructions for a Detective Enthusiast. Methodology for Assessing the Collection of Torah Binders from Bohemia and Moravia Pavel Kocman: ,Zinsverbot und Judenschaden. Jüdisches Geldgeschäft im mittelalterlichen Aschkenas‘. Vienna, 7–9 July 2010 BOOK REVIEWS Dana Veselská, May God Let Him Grow: A Child’s Birth in the Culture and Customs of Bohemian and Moravian Jews (Karen Franklin – Emily Spiegel)

Židovské muzeum v Praze, 2010
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky.

Cena: 300,00 Kč