projekt krokus

Vážení pedagogové,
přihlašování do projektu ve školním roce 2023/2024 již bylo ukončeno. Děkujeme za váš zájem.

Příručky a metodiky:

Metodika pro pedagogy

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dovolujeme si vám představit Projekt Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. 

Tento projekt – určený žákům starším 11 let – běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy. Na mnoha školách se z něj stal dlouhodobý projekt. 

HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa. Účast na projektu je bezplatná. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují.

Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) připravila metodické pokyny, které mohou pedagogům v této snaze pomoci. Tyto materiály doplňují již existující pomůcky k výuce o interkulturalismu a prevenci rasismu. Zapojení mládeže do sázení cibulek krokusů a pozorování, jak květiny rostou, podporují proces získávání znalostí o nezbytnosti vzájemné tolerance a respektu ve společnosti. 

V každém roce se projektu zúčastní více než 55,000 studentů z Irska a Evropy. Doufáme, že vás náš Projekt Krokus zaujal a že se do něj také zapojíte.

Fotodokumentace:

Facebooková fotogalerie 2022/2023------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spolufinancováno Evropskou unií. Vyjádřené názory jsou pouze názory autora a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie nebo HETI. Evropská unie ani HETI za ně nemohou nést odpovědnost


logo/CSSpolufinancovanoEvropskouunii_POS.jpglogo/heti03.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oddělení pro vzdělávání a kulturu Praha

Maiselova 15, 110 00 Praha 1
education@jewishmuseum.cz
tel: +420 222 749 350

 

>Darujte<
<
>
 
1
2
 
 
3
4
5
6
7
8
 
 
9
10
 
 
11
12
13
 
 
14
15
16
 
 
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
[homepage-banner/incident.jpeg]