Důležité – upozornění na uzavření depozitářů sbírek textilu a kovů a 3D předmětů ŽMP

Židovské muzeum v Praze od 1. 7. 2018 přibližně na dobu 3 měsíců z důvodu pravidelné inventarizace omezuje provoz depozitáře sbírky textilu (kurátorka Dana Veselská) a depozitáře sbírky kovů a 3D předmětů (kurátor Jaroslav Kuntoš). V uvedeném období nebude možné jakkoliv manipulovat se sbírkovými předměty z obou uvedených sbírek, tzn.: vyjímat a vkládat sbírkové předměty z a do depozitáře, provádět digitalizaci sbírek, posuzovat stavy sbírkových předmětů, zpřístupňovat sbírkové předměty ke studiu či provádět rešerše nad rámec informací zjistitelných z interní muzejní databáze nebo jiných evidenčních a dokumentačních zdrojů ŽMP, stejně jako vyhovět žádostem o výpůjčku. O znovuotevření depozitáře budeme v předstihu informovat prostřednictvím webových stránek muzea. Předem se omlouváme za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Výpůjčky předmětů ze sbírkového fondu Židovského muzea v Praze

Pokud má Vaše instituce zájem o výpůjčku sbírkových předmětů Židovského muzea v Praze (ŽMP), zde najdete několik rad pro urychlení a zjednodušení organizace výpůjčky:

1. S oficiální písemnou žádostí o výpůjčku se obracejte pouze na ředitelství ŽMP nebo  na úsek Dokumentace a evidence sbírek.
  2. Prosíme, abyste se nejprve seznámili s Podmínkami výpůjčky ze sbírek ŽMP. Po obdržení tohoto formuláře, podepsaného ředitelem nebo statutárním zástupcem žadatelské instituce, považujeme žádost o výpůjčku za závaznou. Společně s oficiální žádostí zašlete, prosíme, také informaci o výstavním fundu, klimatických a bezpečnostních podmínkách výstavního prostoru (tzv. Facility Report). Nemáte-li k dispozici vlastní formulář týkající se výstavního prostoru, můžete pro vyplnění použít náš Popis výstavních prostor a jejich vybavení.
  3. Je nutno počítat s tím, že příprava výpůjčky (tzn. výběr sbírkových předmětů, odborné zpracování, jejich restaurování atd.) a vyřizování nutných formalit trvá nejméně 6 měsíců, zpravidla však déle. Při požadavku na výpůjčku přesahující 10 předmětů jsou akceptovány pouze žádosti zaslané s předstihem 12 měsíců.
  4. Předměty ze sbírek ŽMP zapůjčujeme s ohledem na jejich stáří, hodnotu a stav maximálně na 1 měsíc až 2 roky. Výběr předmětů a délku výpůjčky určuje kurátor příslušné sbírky.
  5. ŽMP neposkytuje ze svých prostředků výstavní fundus a nepořizuje na své náklady kopie sbírkových předmětů pro účel jedné konkrétní výstavy nebo další materiály.
  6. Veškeré náklady související s výpůjčkou sbírkových předmětů, nad rámec standardních výdajů hrazených v rámci administrativního poplatku, tedy náklady na balení, transport, pojištění a kurýra, Vám budeme účtovat na základě skutečných nákladů na tyto služby.

Těšíme se na spolupráci.

31
1
2