Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

V brněnské pobočce OVK ŽMP jsou nedělní výtvarné dílny z cyklu Šalom, vítejte u nás konány v sále Turistického a informačního centra Židovské obce Brno na židovském hřbitově v Brně-Židenicích a umožní hravou formou nahlédnout do nábožensky tradiční židovské domácnosti. Návštěvníci se dozvědí např. co je to košer, kam patří mezuza či mizrach, kolik přikázání skrývá talit a mnoho dalšího. I tyto dílny jsou pod vedením lektorky doplněny výtvarnými aktivitami k danému tématu.  
Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze roce 2019

  • konají se jednou za měsíc od 10:00 hod. v dílně v přízemí Maiselovy 15, Praha 1. Vstupné 50 Kč.
  • kontakt: education@jewishmuseum.cz
     

Program nedělních dílen v Praze na rok 2019 

 

8. 9. 2019: Lvíček Arje jde do školy
Začal nový školní rok a lvíček Arje se učí psát. Píše husím brkem hebrejská písmenka. Arjeho učitelka vám dá sešit a brko a naučí vás hebrejsky se podepsat a napsat krátkou větu. Navíc se dozvíte, zda se hebrejská čísla liší od písmen.
Prohlídka: Staronová synagoga
 
13. 10. 2019: Lvíček Arje slaví Sukot (svátek stanů)
Společně s Arjem si budete vyprávět o putování Židů pouští a jejich přebývání v sukách.  Dozvíte se, co je to suka a také si ji vyrobíme. Zazpíváme si a ochutnáme něco z tradičních pokrmů.
Prohlídka: Jeruzalémská synagoga
 
10. 11. 2019: Lvíček Arje restaurátorem
Společně s lvíčkem Arjem si budete povídat o synagogálních textiliích. Dozvíte se o jejich původu, textech, které obsahují, a po jejich vzoru si vyrobíte vlastní. Lvíček Arje Vás naučí různé techniky vyšívání a zdobení.
Prohlídka: Starý židovský hřbitov
 
8. 12. 2019: Lvíček Arje slaví Chanuku
Proč má chanukový svícen osm ramen? A proč se o Chanuce jí koblížky a bramboráky? Kdo jsou to vlastně Makabejci? Zapálíme si Chanukiji, zahrajeme si drejdl, ochutnáme koblížky a naučíme se písničku.
Prohlídka: Klausová synagoga
 

 

Přihláška na pražské nedělní dílny

 
 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

 

 

Nedělní dílny v Brně v roce 2019

  • konají se jednou za měsíc od 10:30 hod. v sále Turistického a informačního centra ŽOB na brněnském židovském hřbitově, ulice Nezamyslova 27. Vstupné 30 Kč.
  • kontakt: educationbrno@jewishmuseum.cz


Program nedělních dílen v Brně na rok 2019


23. června – Medvídek Dubi a konec království
Medvídek Dubi naposledy rozvine mapu, na které pilně pracovali malí kartografové už od září. Připomene napínavé události, díky kterým padlo severní a také jižní království do područí silnějších sousedů. Kromě mapy má ale nachystané kamínky, lepidla a dřívka a pozve děti, aby přiložili ruku k dílu spolu s ním.

 

<
>
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
27
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
[homepage-banner/CZbannerKohlovadiscount2018.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT