Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze 

  • konají se jednou za měsíc od 10:00 v dílně v přízemí Maiselovy 15, Praha 1. Vstupné 70 Kč.
  • kontakt: education@jewishmuseum.cz
     

Program nedělních dílen pro rodiče s dětmi v Praze podzim 2022


4. 9. od 10 hod. Lvíček Arje putuje židovským kalendářem
Víte, kdy začíná židovský nový rok a kolik má měsíců? Děti se seznámí se jmény měsíců židovského roku, zjistí, jak se počítá židovský letopočet, a dozví se, co znamená lunární a solární kalendář.  Nakonec si vyrobí svůj vlastní nástěnný kalendář pro nadcházející židovský rok 5783. / Vstupné 70 Kč.
Prohlídka: Klausová synagoga
 
9. 10. od 10 hod. Lvíček Arje slaví Sukot a Simchat Tora
Lvíček Arje v říjnové dílně děti provede hned dvěma svátky – Svátkem stanů Sukot a Svátkem radosti z Tóry Simchat Tora. Děti se dozví, proč se staví stanové přístřešky, co je to lulav a etrog a jak vypadá svitek Tóry. Děti si pak samy vyrobí model svého vlastního přístřešku (suky). / Vstupné 70 Kč.
Prohlídka: Staronová synagoga
 
13. 11. od 10 hod. Marc Chagall a hra barev
Lvíček Arje se vydá po stopách Marca Chagalla (1987–1985) a po jeho vzoru přinese do listopadové šedi záplavu barev. Děti se seznámí s tvorbou tohoto slavného umělce a na způsob vitráží, které vytvořil pro jeruzalémskou synagogu při nemocnici Hadassah Ein Kerem, si vyrobí vlastní papírové vitráže. / Vstupné 70 Kč.
Prohlídka: Španělská synagoga
 
11. 12. od 10 hod. Lvíček Arje slaví svátek světel
Proč se Chanuce říká Svátek světel? A proč se o tomto svátku jí koblížky a bramboráky? Kdo jsou to vlastně Makabejci? Děti si vyrobí svůj vlastní chanukový svícen a společně se lvíčkem Arjem si zahrají chanukovou hru drejdl, ochutnají koblížky a naučí se písničku. / Vstupné 70 Kč.
Prohlídka: Maiselova synagoga
 

 

Přihláška na pražské nedělní dílny

 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

 

Nedělní dílny v Brně

  • Nedělní dílny pro rodiče s dětmi v pobočce OVK ŽMP Brno momentálně neprobíhají. Děkujeme za pochopení.
  • kontakt: brno@jewishmuseum.cz, 544 509 652.
 

Příměstské tábory v Praze

Také v létě 2022 se uskutečnil příměstský tábor Židovského muzea v Praze. Děti každý den strávily nějaký čas kreativním vyráběním, něco nového se naučily, vyluštily různé tajenky a šifry. Odpoledne vyrážely  na výlety, do parku nebo na hřiště.

Více informací zde.

 

>Darujte<
<
>
26
27
28
29
30
1
2
 
 
3
4
5
6
7
8
 
 
9
10
11
12
 
 
13
14
15
16
17
18
 
 
19
 
 
 
20
21
22
23
24
 
 
25
26
27
28
29
30
 
 
31
1
2
3
4
5
6
[homepage-banner/CZbannerKohlovadiscount2018.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT