Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze 

  • konají se jednou za měsíc od 10:00 v dílně v přízemí Maiselovy 15, Praha 1. Vstupné 90 Kč.
  • kontakt: education@jewishmuseum.cz
  • Na dílnu je třeba se registrovat do pátku do 12:00 přes registrační formulář.
  • Dílna je určena pro rodiče s dětmi od 5 let.

Program nedělních dílen pro rodiče s dětmi v Praze: září - prosinec 2023


Neděle 10. 9. od 10 hodin. Lvíček Arje seznamuje s židovským rokem
Lvíček Arje vám vysvětlí, jak vypadá židovský kalendář, kdy Židé slaví Nový rok nebo svátky Roš ha Šana, Jom Kipur, Sukot a Simchat Tóra. Společně se naučíme písničky k jednotlivým svátkům a ochutnáme tradiční sváteční pokrmy. / Vstupné 90 Kč.
Prohlídka: Jeruzalémská synagoga
 
Neděle 15. 10. od 10 hodin. Lvíček Arje vyrábí oponu pro synagogu
Lvíček Arje vám bude vyprávět o celé řadě textilií, které můžeme vidět v synagogách. Navážeme na prastarou tradici a každý z vás si vyrobí jednu synagogální oponu. / Vstupné 90 Kč.
Prohlídka: Maiselova synagoga
 
Neděle 19. 11. od 10 hodin. Lvíček Arje slaví Bar micva
Lvíček Arje společně s vámi oslaví Bar (Bat) micvu. Rád by vás pozval do synagogy a ukázal vám, jak se na slavnost Bar micva připravil. Dozvíte se víc o důležitých okamžicích židovského života. / Vstupné 90 Kč.
Prohlídka: Staronová synagoga
 
Neděle 10. 12. od 10 hodin. Lvíček Arje slaví Chanuku
Chcete se dozvědět, proč má chanukový svícen osm ramen? Nebo proč se o Chanuce jedí koblížky a bramboráky? A kdo jsou to vlastně Makabejci? Při našem povídání si zapálíme Chanukiji, zahrajeme si drejdl, ochutnáme koblížky a naučíme se písničku. / Vstupné 90 Kč.
Prohlídka: Španělská synagoga
         

 

Přihláška na pražské nedělní dílny

 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

 
 

Nedělní dílny v Brně

Nedělní dílny pro rodiče s dětmi v pobočce OVK ŽMP Brno se budou konat opět od ledna 2023. Těšíme se na Vás.

  • konají se jednou za měsíc od 10:00 v sále OVK na tř. Kapitána Jaroše 3. Vstupné 60 Kč.
  • kontakt: brno@jewishmuseum.cz, 544 509 652.

Program nedělních dílen pro rodiče s dětmi v Brně v roce 2023
 

DOBRODRUŽSTVÍ V KNIHOVNĚ
Brněnská pobočka Židovského muzeum v Praze připravuje i v dalším školním roce dílny, jejichž tématem budou knihy převážně současných židovských spisovatelů pro děti a mládež. Nebudeme si ale jenom číst. Ke každému z příběhů chystáme hlavně výtvarné, ale i pohybové nebo jiné tvůrčí aktivity. Čeká nás výroba knih, cestování po světě i do minulosti, dobrodružství, kouzla a pokusy.
Dílny jsou určeny pro děti od pěti let v doprovodu rodičů, starší to ale zvládnou i samy.
 
Neděle 10. 9. od 10 hodin. LUDVÍK AŠKENAZY: PRAŠTĚNÉ POHÁDKY
Pokud se nebojíte svých snů a jiných dobrodružství, dokážete si představit, jak letíte na fotbalovém míči do vesmíru anebo úplně jasně vidíte latinskoamerickou kapelu, která vyleze ze známky na váš vlastní stůl a zahraje skvělý armádní marš – tak v tom případě jste praštění a tahle dílna je přesně pro vás! / Vstupné 60 Kč.
 
Neděle 15. 10. od 10 hodin. LEO PAVLÁT: OSM SVĚTEL
Leo Pavlát shromáždil a převyprávěl více než sedmdesát moudrých i veselých příběhů, legend, bajek a anekdotických vyprávění. Čerpají ze starých náboženských textů a odrážejí pozdější pohnuté osudy Židů rozptýlených na různých místech světa. Přijďte se dozvědět něco o nejstarším a zároveň nejrozmanitějším písemnictví na světě. Dozvíte se třeba proč se o Židech říká, že jsou národem knihy, a možná si i nějakou knihu společně vyrobíme. / Vstupné 60 Kč. 
 
Neděle 19. 11. od 10 hodin. EVA HUDEČKOVÁ: BRATŘÍČEK GOLEM
Kouzelný příběh z prostředí pražského Josefova o dobrosrdečném Golemkovi, jemuž v hrudi buší horoucí srdce a byl uplácán z hlíny proto, aby pomohl opravdové lásce a dobro zvítězilo nad zlem, se odehrává v nedávné minulosti. Známá legenda o Golemovi je v láskyplné a humorné knize Evy Hudečkové ztvárněna osobitým způsobem. Podobně k odkazu slavného Maharala přistoupíme i my a pokusíme se vytvořit vlastního Golema. / Vstupné 60 Kč. 
 
Neděle 17. 12. od 10 hodin. MENACHEM HAKOHEN: KNIHA SVÁTKŮ
Každá z kapitol Knihy svátků popisuje návštěvu jednoho židovského svátku, který v lidské podobě přichází navštívit kamarády Chagaje a Chagit. Tentokrát je tedy pozveme k návštěvě naší dílny i my, abychom se dozvěděli podrobnosti a zajímavosti o právě uplynulé Chanuce, ale třeba i o nadcházejících jarních svátcích Tubišvat, Purim a Pesach. / Vstupné 60 Kč. 
 

Příměstské tábory v Praze

V létě 2023 se uskutečnil příměstský tábor Židovského muzea v Praze. Děti každý den strávily nějaký čas kreativním vyráběním, něco nového se naučily, vyluštily různé tajenky a šifry. Odpoledne vyrážely na výlety, do parku nebo na hřiště.

Těšit se můžete také na tábor v létě 2024. 
Termín příměstkého tábora 2024 bude upřesněn. 

Více informací zde.

 

>Darujte<
<
>
27
28
29
30
 
1
2
3
4
5
 
 
6
7
8
9
 
 
10
 
 
11
12
13
 
 
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
[homepage-banner/CZbannerKohlovadiscount2018.jpg] [homepage-banner/incident.jpeg]