Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

V brněnské pobočce OVK ŽMP jsou nedělní výtvarné dílny z cyklu Šalom, vítejte u nás konány v sále Turistického a informačního centra Židovské obce Brno na židovském hřbitově v Brně-Židenicích a umožní hravou formou nahlédnout do nábožensky tradiční židovské domácnosti. Návštěvníci se dozvědí např. co je to košer, kam patří mezuza či mizrach, kolik přikázání skrývá talit a mnoho dalšího. I tyto dílny jsou pod vedením lektorky doplněny výtvarnými aktivitami k danému tématu.  
Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze roce 2018

  • konají se jednou za měsíc od 14:00 hod. v dílně v přízemí Maiselovy 15, Praha 1. Vstupné 50 Kč.
  • kontakt: education@jewishmuseum.cz
     

Program nedělních dílen v Praze na rok 2018 

9. 9. Lvíček Arje a židovská symbolika
Proč má Davidova hvězda šest cípů? Proč jsou židovské náhrobky posety symboly zvířat? To a ještě více se dozvíte na nedělní dílně se lvíčkem Arjem, který vám představí nejznámější židovské symboly.
Prohlídka: Starý židovský hřbitov
 
14. 10.  Lvíček Arje na návštěvě v Izraelském muzeu
Společně se lvíčkem Arjem se stanete tvůrci muzejní expozice. Pro inspiraci virtuálně navštívíte Izraelské muzeum v Jeruzalémě, prohlédnete si místní sbírky a vytvoříte si vlastní expozici.
Galerie Roberta Guttmanna  

11. 11. Lvíček Arje se učí hebrejskou abecedu - Kapacita programu je již zaplněna. Další rezervace nepřijímáme.
Lvíček Arje se učí psát. Píše husím brkem hebrejská písmenka. Arjeho učitelka vám dá sešit a brko a naučí vás hebrejsky se podepsat a napsat krátkou větu. Navíc se dozvíte, zda se hebrejská čísla liší od písmen.
Prohlídka: Židovský hřbitov ve Fibichově ulici
 
9. 12. Lvíček Arje slaví Chanuku
Proč má chanukový svícen osm ramen? A proč se o Chanuce jí koblížky a bramboráky? Kdo jsou to vlastně Makabejci? Zapálíte si chanukiji, zahrajete si drejdl, ochutnáte koblížky a naučíte se písničku.
Prohlídka: Španělská synagoga

 

Přihláška na pražské nedělní dílny

 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

 

 

Nedělní dílny v Brně v roce 2018

  • konají se jednou za měsíc od 10:30 hod. v sále Turistického a informačního centra ŽOB na brněnském židovském hřbitově, ulice Nezamyslova 27. Vstupné 30 Kč.
  • kontakt: educationbrno@jewishmuseum.cz


Program nedělních dílen v Brně na rok 2018 

23. 9. Medvídek Dubi objevuje Zemi zaslíbenou
Červnové vyprávění se zastavilo uprostřed Knihy Jozue, která rozvíjí příběh o dobývání kenaánské země. Společně s medvídkem Dubim budou děti moci sledovat na mapě města Jericho, Aj nebo Šchem a dozví se, jak byla nakonec rozdělena Země zaslíbená. Připravena je tentokrát „kartografická“, ale hravá jako vždy.

21. 10. Medvídek Dubi pod horou Tábor
Podle rabínské tradice dvě ženy opěvovaly Boha lépe než všichni muži světa. Jedna z nich se jmenovala Debora a byla soudkyní a prorokyní izraelského lidu. Na říjnové dílně zazní nejenom příběh její, ale také příběhy židovského vojevůdce Baraka a jeho kanaánského odpůrce Sisery. Společně s medvídkem Dubim budou děti hledat horu Tábor a zjistí, co se pod ní kdysi odehrálo.

18. 11. Medvídek Dubi vypráví o Samsonovi
Byl jeden chlapec, jmenoval se Samson a měl výjimečnou sílu. Skrývala se v jeho vlasech, které mu matka nikdy nestříhala. Tak začíná další známý biblický příběh. Malí návštěvníci se mohou těšit na povídání o Samsonovi, Dalile a také na výtvarné tvoření.

16. 12. Medvídek Dubi a Kámen pomoci
Poslední dětská dílna tohoto roku se bude věnovat příběhu o Samuelovi. Doba, ve které žil, nebyla pro židovský lid snadná. Ale i když se zdálo, že už je pro něj vše ztraceno, dosáhl nakonec pod Samuelovým vedením vítězství. Společně s medvídkem Dubim děti vyslechnou napínavý příběh a čeká je dílna plná her s písmenky a čísly.


 

<
>
29
30
31
 
 
1
2
3
4
 
 
5
6
7
8
9
10
 
 
11
 
 
12
 
 
13
14
 
 
15
16
17
 
18
 
19
 
20
21
 
22
23
24
25
 
 
26
27
 
28
 
29
30
1
2
[homepage-banner/CZbannerKohlovadiscount2018.jpg] [homepage-banner/webapp_PE_cz.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT