Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

V brněnské pobočce OVK ŽMP jsou nedělní výtvarné dílny z cyklu "Šalom, vítejte u nás" konány v sále Turistického a informačního centra Židovské obce Brno na židovském hřbitově v Brně-Židenicích a umožní hravou formou nahlédnout do nábožensky tradiční židovské domácnosti. Návštěvníci se dozvědí např. co je to košer, kam patří mezuza či mizrach, kolik přikázání skrývá talit a mnoho dalšího. I tyto dílny jsou pod vedením lektorky doplněny výtvarnými aktivitami k danému tématu.  

Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze 

  • konají se jednou za měsíc od 10:00 v dílně v přízemí Maiselovy 15, Praha 1. Vstupné 70 Kč.
  • kontakt: education@jewishmuseum.cz
     

Program nedělních dílen v Praze na rok 2021


16. 5. 2021: ONLINE: Lvíček Arje slaví Den nezávislosti
Víte, kdy vzniklo Československo? A Česká republika? V květnové dílně se od lvíčka Arjeho dozvíte více o vzniku Státu Izrael a dozvíte se, zda je Izrael starší či mladší než naše země. Společně se do Izraele proletíte a podíváte se na tamní krajinu, která se čím dál více zelená novými lesy. Lvíček Arje už se nemůže dočkat, až si s dětmi popovídá o tom, jak se starat o přírodu a životní prostředí.

 
13. 6. 2021: ONLINE: Lvíček Arje rýsuje v poušti
Lvíčkovi Arjemu se v Izraeli moc zalíbilo a řekl si, že se tam na chvíli zdrží. Tentokrát vás však nebude provázet pod stínem zelených stromů, ale horkem Negevské pouště. A představte si, že vás tam nebudou čekat jen kameny a písek. Narazíte tam na našeho krajana, brněnského rodáka Alfreda Neumanna, který vám ukáže neuvěřitelné možnosti architektury. Pod jeho vedením zcela propadnete geometrii.

 

Přihláška na pražské nedělní dílny

 
 
 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

 

Nedělní dílny v Brně na rok 2021

  • Pořádá brněnské Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.
    Dílny se konají od 10:30 v sále na židovském hřbitově v Brně, Nezamyslova 27. Vstupné 30 Kč.
  • kontakt: brno@jewishmuseum.cz, 544 509 652.

9. května ONLINE: Medvídek Dubi a malý Josef
V modrobílé knize pohádek Ilse Weber tentokrát medvídek Dubi nalistuje příběh o tom, jak malý Josef ochránil Tóru. Ne náhodou byla vybrána tato pohádka právě na květen, kdy se slaví svátek Šavuot – Svátek týdnů. Malé účastníky tedy čeká seznámení s tímto svátkem, a především se svitkem Tóry, který neodmyslitelně k svátku patří. Všem, co by během dopoledního hraní na dílně vyhládlo, bude zaslán recept skvělé palačinky, které k svátku rovněž tradičně patří.

6. června ONLINE: Medvídek Dubi a housličky
Pohádkový ateliér medvídka Dubiho se rozloučí posledním příběhem Josel na housličky. Prázdniny tedy budeme vyhlížet zvesela se spoustou muziky a radosti, že už pomalu přicházejí. Ke slovu přijdou nejen housle. Joselův napínavý příběh má jako každá pohádka dobrý konec. V jeho duchu přejeme, aby ten letošní náročný školní rok končil pro všechny s úsměvem na tváři.

 

Příměstské tábory v Praze

V červenci a srpnu 2021 se uskuteční dva příměstské tábory Židovského muzea v Praze. Děti každý den stráví nějaký čas kreativním vyráběním, něco nového se naučí, vyluští různé tajenky a šifry. Odpoledne vyrazí na výlety, do parku nebo na hřiště. Podrobný harmonogram obou táborů bude upřesněn.

Termíny příměstských táborů:
12. 7. - 16. 7. 2021
9. 8. - 13. 8. 2021

Přihláška na letní tábor 2021


 

<
>
31
1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
5
 
 
6
 
 
7
 
 
8
 
 
9
 
 
10
 
 
11
12
 
 
13
14
15
 
 
16
 
 
17
18
19
20
 
 
21
22
 
 
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
[homepage-banner/CZbannerKohlovadiscount2018.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT