Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. 

V brněnské pobočce OVK ŽMP jsou nedělní výtvarné dílny z cyklu Šalom, vítejte u nás konány v sále Turistického a informačního centra Židovské obce Brno na židovském hřbitově v Brně-Židenicích a umožní hravou formou nahlédnout do nábožensky tradiční židovské domácnosti. Návštěvníci se dozvědí např. co je to košer, kam patří mezuza či mizrach, kolik přikázání skrývá talit a mnoho dalšího. I tyto dílny jsou pod vedením lektorky doplněny výtvarnými aktivitami k danému tématu.  
Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.


Nedělní dílny v Praze roce 2018 

Program nedělních dílen na rok 2018 

14. 1. 2018: Lvíček Arje se setkává s postavami Tóry
Lvíček Arje se společně s vámi seznámí s postavami Tóry - Abrahamem, Izákem, Jákobem, Davidem a dalšími). Dozvíte se například, proč praotec Abraham opustil svou zemi, jak se Židé dostali do Egypta a kdo byl prvním králem. Vyrobíte si jednotlivé postavy a sehrajete divadlo.


11. 2. 2018 :  Arje slaví Nový rok stromů (Tu bi-švat)
Lvíček Arje společně s vámi oslaví Nový rok stromů (Tu bi-švat). Bude vám vyprávět, jaké rostliny a plodiny se pěstují a používají v Izraeli a co dobrého z nich můžeme připravit. Děti mu pak na oplátku připraví sváteční hostinu.
 Prohlídka:  Staronová synagoga

11. 3. 2018: Arje má karneval (oslava nejveselejšího židovského svátku Purim)
Zlý Haman, vezír perského krále Achašveroše, chce zabít všechny Židy. Podaří se královně Ester tomu zabránit? Přijďte všichni v maskách, zatančíte si, naučíte se purimovou písničku a ochutnáte Hamanovy uši.
Prohlídka: Španělská synagoga

8. 4. 2018: Lvíček Arje slaví Pesach
(Arjeho kamarád Moše  - Mojžíš - má velký úkol)
Podaří se Mošemu zachránit všechny Židy z egyptského otroctví? Jakých deset ran padlo na Egypt? Projde Moše mořem suchou nohou? Co dostane nakonec za odměnu? A co dostaneme my? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v naší pesachové dílně.
Prohlídka: Klausová synagoga

13. 5. 2018: Lvíček Arje  peče chalu (šabatový chléb)
Lvíček Arje vás zve na oslavu svátku Šabat. Připravíme si šabatovou hostinu, upečeme chaly – šabatové chleby, zapálíme šabatové svíčky, zazpíváme písničku na uvítání šabatu a prožijeme kousek šabatu, při kterém vůbec není nuda.
Prohlídka: Maiselova synagoga

10. 6. 2018: Lvíček Arje jede do Jeruzaléma
Lvíček Arje vás společně s králem Davidem provede uličkami Jeruzaléma, seznámí vás s jeho historií a památkami. Vytvoříte si mapu města, pohled a ochutnáte tradiční pokrmy. Na závěr si společně zazpíváme.
Prohlídka: Jeruzalémská synagoga
 

 

 

Přihláška na nedělní dílny

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

Ochrana proti spamu (CAPTCHA)
Potvrďte prosím, že nejste robot opsáním znaků z obrázku.

Nedělní dílny v Brně roce 2017

  • konají se v 10.30 hodin v sále Turistického a informačního centra ŽOB na brněnském židovském hřbitově, ulice Nezamyslova 27
  • kontakt: tana.klementova@jewishmuseum.cz, telefon 544 509 652

 

<
>
27
28
29
30
 
1
2
 
3
 
 
 
4
 
5
 
 
6
 
 
 
 
7
 
8
9
 
 
 
10
 
 
 
 
11
 
 
 
12
 
 
 
13
 
 
 
14
 
15
16
 
 
 
17
 
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
30
 
31
[homepage-banner/PE_onlinetickets_CZ.jpg] [homepage-banner/webapp_PE_cz.jpg]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT