Hledáte dětem program na léto v Praze nebo v Brně? Přihlašte je na naše příměstské tábory

12. 5. 2020 Přehled novinek

V červenci a srpnu se uskuteční příměstské tábory Židovského muzea v Praze. Děti každý den stráví nějaký čas kreativním vyráběním, něco nového se naučí, vyluští různé tajenky a šifry, dle počasí odpoledne stráví na procházce, v parku nebo na hřišti.

Praha

V červenci v termínu 13. 7. – 17. 7. 2020 můžete své děti přihlásit na tábor Ztracený poklad Maiselovy rodiny. V rámci programu se děti seznámí s postavami a příběhy Josefova a osud stavitele Maiselovy synagogy je zavede přes Staroměstské náměstí a Karlův most až na Pražský hrad. Po cestě objeví další legendy spojené s těmito historickými památkami a při úspěšném luštění a bádání cestu završí u ztraceného pokladu. Tábor nabízí seznámení nejen s židovskými příběhy, ale i se starými pověstmi českými prostřednictvím historického centra Prahy.

V srpnu v termínu 17. 8. – 21. 8. 2020 se bude konat tábor Alchymista císaře Rudolfa. Tým Židovského muzea v Praze připravil pro děti tábor s tématem rudolfínské Prahy. Rádi bychom dětem přiblížili toto historické období skrz napínavý příběh, ve kterém děti budou společně řešit hádanky, hledat indicie, vařit lektvary, objevovat tajuplná místa Prahy a při tom poznají nové kamarády a užijí si spoustu zábavy.
Termín 17. 8. – 21. 8. je nyní naplněn. Zaslané přihlášky budeme vést jako náhradníky.

Přihláška na tábor

Brno

Rádi bychom vaše děti pozvali také na příměstské tábory, které se budou konat v srpnu na brněnské pobočce Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

V termínu 3. 8. – 7. 8. 2020 připravujeme pod tajemným názvem Diamantová brána a devět tisíc rajských stromů tábor pro děti ve věku 6 – 10 let zaměřený na pohádky a legendy (nejen) židovské kultury. Inspiraci na tvorbu vlastní knihy budeme hledat v příbězích z Tóry, v bajkách o zvířatech, u Ondřeje Sekory či v jidiš písničkách na papírovém divadle. Aby nám oči od stránek úplně nepřecházely, vyměníme občas prostory vzdělávacího sálu za zoologickou zahradu, parky a hřiště v okolí i expozice Moravského zemského muzea.

V termínu 17. 8. – 21. 8. 2020 se mladým tvůrcům ve věku 11-15 let otevře Ateliér v lipové aleji, který nabídne každý den jeden umělecký příběh s moravskými kořeny a vlastní kreativní práci s ním sladěnou. Čeká nás široké umělecké rozkročení od architektury, přes výtvarnou tvorbu až po módní návrhářství. Mimo ateliér se vypravíme tvořit do ulic Masarykovy čtvrti, zahrady Vily Stiassni či prostějovského muzea. Na závěr týdne přijde na program prohlídka skutečné galerie, jakož i vernisáž ze všech nejlepší, totiž vlastní.

Přihláška na tábor