Židovské muzeum nabízí vzdělávací interaktivní programy a přednášky

7. 10. 2020 Přehled novinek

Židovské muzeum v Praze představuje novou nabídku interaktivních programů, workshopů a přednášek. Školy nyní mají více možností, jak žáky a studenty seznámit s různými tématy spojenými s judaismem. S ohledem na současnou situaci s pandemií COVID 19 nabízí muzeum možnost absolvovat program také prostřednictvím online výuky.

Co stále i nově nabízíme

1) Přijďte do muzea
nabídky na webu si můžete vybrat jakýkoli program, objednat termín a zároveň se podívat do krásných synagog a expozic muzea na Josefově. S výběrem programu vám rádi poradíme.
V souladu se současnými nařízeními programy realizujeme ve skupinách o 10 žácích či studentech. Maximálně lze objednat 30 žáků či studentů současně.

2) Pozvěte muzejního lektora k vám do školy
Jakýkoli program z naší nabídky lze realizovat přímo u vás ve škole.

3) Absolvujte náš program online
Pro potřeby online výuky jsme adaptovali programy Badatel a Hanin kufřík. V předem domluveném termínu vám zpřístupníme odkaz na platformě MS Teams. Lektor uvede program krátkou přednáškou na téma židovské tradice a zvyky, či holocaust a druhá světová válka. Zároveň pedagog předem obdrží pracovní listy a výukové materiály, s nimiž budou po úvodní přednášce žáci a studenti pracovat. Následně bude lektor k dispozici pro dotazy ze strany žáků a studentů formou moderované diskuze.

4) Odučte si náš program sami
Celkem tři programy z naší nabídky – Badatel, Hanin kufřík a Stereotypy – můžete získat v podobě metodických materiálů pro pedagogy a studijních a pracovních listů pro žáky a studenty a sami si je ve škole či v rámci distanční výuky odučit.

Praktické informace

Délka programu a cena
1) Pokud se rozhodnete přijít do muzea, strávíte zde cca 3 hodiny, cena činí 100,- Kč za žáka či studenta, pedagogický doprovod má vstup zdarma.
2) Pokud pozvete lektora do své školy, workshop zabere 2 vyučovací hodiny, cena v tomto případě činí 70,- Kč za žáka či studenta. Cestovní výlohy dohodou.
3) Pokud se budete chtít účastnit online přednášky, vyhraďte si na ni 1 vyučovací hodinu, online přednášky konáme zdarma.
4) Pokud budete chtít obdržet metodické materiály písemně pro vlastní výuku, obdržíte je rovněž zdarma.

Pro objednání programu či další informace prosím pište na adresu education@jewishmuseum.cz nebo volejte na číslo 222 749 350 a 737 778 746. Rádi vám poradíme s výběrem programu na míru.