Koncert Galanica y la flor / Dívka a květina

01. 12. 2016 19:00 - 21:00

Maiselova synagoga, Maiselova 10, Praha 1

Program
 

 • Salamone Rossi Hebreo: Sinfonia grave a 5 
 • Cipriano de Rore/ Giovanni Battista Bovicelli: Ancor che col partire 
 • Salamone Rossi Hebreo: Sonata in dialogo, Detta in Vienna 
 • Sefardská píseň: Durme, durme 
 • Marco Uccellini: Aria Quinta - Sopra la Bergamasca 
 • Sefardská píseň: Esta muntanya d´enfrente 
 • Biagio Marini: Sonata sopra la Monica 
 • Salamone Rossi Hebreo: Sonata prima detta la Moderna 
 • Sefardská píseň: Avrix mi, galanica 
 • Tarquinio Merula: Ciaccona 
 • Jiří Laburda: Barocco suite 

  Vstupné: 230 Kč / Studenti a důchodci 150 Kč


Koupit vstupenku

Ensemble Fiorello 
Josefína Matyášová – housle, zpěv 
Michala Roubalová – renesanční a barokní zobcové flétny 
Magdalena Malá – housle, viola da gamba 
Jana Vavřínková – viola 
Helena Matyášová – violoncello 
Markéta Čechová - cembalo 

Ensemble Fiorello (italsky kvítek či květina) je dámský komorní soubor, který se zabývá interpretací staré hudby na dobové nástroje či jejich kopie. Vznikl v roce 2011 ze společného nadšení mladých profesionálních interpretek – absolventek Akademie múzických umění v Praze, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Týnské školy – Collegium Marianum (Univerzita Karlova), které spojil zájem o kulturu a umění doby 17. a 18. století. Základní obsazení souboru tvoří Lucie Rozsnyó – soprán, Michala Roubalová – zobcové flétny, Magdalena Malá – housle, viola, Jana Vavřínková – viola a barokní tanec, Helena Matyášová – violoncello a Markéta Čechová – cembalo, virginal nebo varhanní positiv.
Repertoár souboru tvoří pestrá paleta vokální a instrumentální hudby, která zněla na šlechtických dvorech významných kulturních center barokní Evropy. Součástí bohaté dvorské zábavy byl vedle provozování hudby také tanec. Ensemble Fiorello proto do svých koncertních programů zařazuje dobové taneční choreografie pro jednu tanečnici s doprovodem instrumentálního souboru. Jeho snahou je umožnit posluchačům cestování v čase o několik staletí zpět a navodit tak atmosféru dob dávno minulých. Prostřednictvím hudby a tance se posluchač ocitá alespoň na chvíli ve francouzských Versailles za doby Krále Slunce Ludvíka IV., v italských Benátkách, Florencii, Neapoli či Římě a 17. a 18. století. Může navštívit německý Hamburk, Lipsko či Drážďany, nebo císařskou Vídeň. Nemusí však při poslechu cestovat daleko, zůstane-li v hudbymilovných Čechách nebo na Moravě.

Během poměrně krátké doby své existence vystoupil Ensemble Fiorello na mnoha koncertních či festivalových pódiích doma i v zahraničí. V roce 2012 získal stipendium na Mezinárodní kurzy staré hudby v rakouském Gmundenu, kde obdržel 1. cenu v interpretační soutěži "ABA Music Award". Poté následovala pozvání na mezinárodní festivaly Salzkammergut Festwochen Gmunden, Klassik Festival Schloss Kirchstetten či samostatné vystoupení v rámci koncertního cyklu ORF Radiokulturhaus Wien v Rakousku. V Německu se soubor představil na významných festivalech Winter im Schwetzingen a Internationale Händel-Festspiele Göttingen 2015 (Göttinger Reihe Historischer Musik). Za zmínku stojí také koncertní vystoupení v Sommersaal Bach-Museum Leipzig. Na Slovensku pak Ensemble Fiorello hostoval na Mezinárodním festivalu duchovní hudby Musica Sacra Nitra či Nitrianska hudobna jar, a na festivalu historické hudby na gotické cestě Ars Antiqua Europae in via Gothica v Rožnavě. Na domácích pódiích účinkoval např. na festivalech Haydnovy hudební slavnosti, S hudbou za památkami plzeňského kraje, Hudební léto Borska, Podlipanské kulturní slavnosti či v rámci Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích. V roce 2015 byl Ensemble Fiorello také součástí projektu Plzeň 2015, evropské hlavní město kultury, v jehož rámci vystoupil na festivalu 9 týdnů baroka.

Vstupné: 230 Kč


>Darujte<
<
>
27
28
29
30
31
1
 
 
2
 
 
3
 
 
 
4
 
 
 
5
 
 
 
6
 
 
 
7
8
 
 
 
9
 
 
 
10
 
 
 
11
 
 
 
12
 
 
 
13
 
 
 
14
15
 
 
 
16
 
 
 
17
 
 
 
18
 
 
 
19
 
 
 
20
 
 
 
21
22
 
 
 
23
 
 
 
24
 
 
 
25
 
 
 
26
 
 
 
27
 
 
 
28
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
[homepage-banner/incident.jpeg]