Pro rodiče s dětmi

Milí rodiče,
nabízíme Vám pravidelné dílny pro děti od pěti let. Dílny se konají v Praze i Brně jednou měsíčně, a to vždy v neděli. Děti se zde hravou formou seznamují s židovskou kulturou, tradicemi a zvyky.

V jednotlivých tematických dílnách se můžete pravidelně těšit na příběhy, vyrábění, něco dobrého z tradiční židovské kuchyně a třeba i židovské tance nebo písničky. Pražské programy v doprovodu Lvíčka Arjeho seznámí nejmladší návštěvníky Židovského muzea v Praze nejen s hebrejskou abecedou, nejdůležitějšími svátky a starozákonními postavami, ale provedou je i po vybraných židovských památkách. Pražské děti se svými rodiči také navštíví v doprovodu lektorů některou z expozic muzea, nebo se vydají po stopách Golema. Dílna samotná se koná na adrese Maiselova 15 v přízemí.

V brněnské pobočce OVK ŽMP jsou nedělní výtvarné dílny z cyklu Šalom, vítejte u nás konány tento přednáškový rok v sále Turistického a informačního centra Židovské obce Brno na židovském hřbitově v Brně-Židenicích a umožní hravou formou nahlédnout do nábožensky tradiční židovské domácnosti. Návštěvníci se dozvědí např. co je to košer, kam patří mezuza či mizrach, kolik přikázání skrývá talit a mnoho dalšího. I tyto dílny jsou pod vedením lektorky doplněny výtvarnými aktivitami k danému tématu.  
Pořádání dílen podpořil Nadační fond obětem holocaustu.

Oddělení pro vzdělávání a kulturu Praha

Maiselova 15, 110 00 Praha 1
education@jewishmuseum.cz
tel: +420 222 325 172
 

Nedělní dílny v Praze roce 2016:

  • 11. 12. 2016: Lvíček Arje slaví Chanuku: Proč má chanukový svícen osm ramen? A proč se o Chanuce jedí koblížky a bramboráky? Kdo byli Makabejci? A mnoho dalšího se dozvíte na naší nedělní dílně. Prohlídka: Španělská synagoga


Nedělní dílny v Praze roce 2017

8. 1. 2017: Lvíček Arje se učí hebrejskou abecedu
Lvíček Arje se učí psát. Píše husím brkem hebrejská písmenka. Arjeho učitelka vás naučí se hebrejsky podepsat a napsat krátkou větu. Navíc se dozvíte, zda se hebrejská čísla liší od písmen.
Prohlídka: Maiselova synagoga
 
12. 2. 2017:  Lvíček Arje pátrá po Golemovi
Pomůžete lvíčkovi Arjemu stvořit golema? Poslechnete si vyprávění o době, ve které žil Rudolf II. a muž, který vytvořil golema. Zkusíte si vyrobit vlastního golema a půjdete po jeho stopách Židovským městem.
Prohlídka: Staronová synagoga
 
5. 3. 2017: Lvíček Arje má karneval (oslava nejveselejšího židovského svátku Purim,)
Zlý Haman, vezír perského krále Achašveroše, chce zabít všechny Židy. Podaří se královně Ester tomu zabránit? Přijďte všichni v maskách, zatančíte si, naučíte se purimovou písničku a ochutnáte Hamanovy uši.
Prohlídka: Španělská synagoga
 
9. 4. 2017: Lvíček Arje slaví Pesach
Podaří se Mošemu, kamarádovi lvíčka Arjeho, zachránit všechny Židy z egyptského otroctví? Jakých deset ran padlo na Egypt? Projde Moše mořem suchou nohou? A co dostane nakonec za odměnu? A co dostaneme my? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v naší pesachové dílně.
Prohlídka: Klausová synagoga
 
14. 5. 2017: Lvíček Arje  a dopravní prostředky v Bibli
Jak žili lidé v době biblické? Jak a kam cestovali? Společně se lvíčkem Arje si budete vyprávět o dávných dopravních prostředcích, o způsobech cestování a životě ve starověku. Také si vyrobíte starověké i současné dopravní prostředky.
Prohlídka: Starý židovský hřbitov
 
11. 6. 2017: Lvíček Arje a záhada Židovského města
Lvíček Arje a děti se stanou detektivy, kteří na základě rozdaných indicií budou prozkoumávat každé skryté zákoutí Židovského města. Splnění jednotlivých úkolů Vás dovede k rozluštění záhady a nalezení sladké odměny.
Prohlídka: Židovské město
 

 

Přihláška na nedělní dílny

 
 
 
 
 
 

Odesláním přihlášky potvrzuji, že údaje uvedené v tomto dotazníku jsou pravdivé a přesné. Současně dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k tomu, aby moje osobní údaje byly zpracovány a po dobu trvání mého členství uchovány v databázi Společnosti přátel Židovského muzea v Praze. Poskytnuté osobní údaje nesmí být bez mého souhlasu poskytnuty žádné třetí straně.

 

 

<
>
28
29
30
 
 
 
 
1
 
2
3
 
 
4
 
5
 
 
 
6
 
 
 
7
 
8
 
9
10
 
 
 
11
 
 
 
12
 
 
 
13
 
 
14
 
 
 
15
 
16
17
 
 
 
18
 
 
 
19
 
20
 
 
 
21
 
22
 
23
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
29
 
30
31
1
[cz-ticket-and-audioguide.png]
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT