Judaica Bohemiae I

PAPERS Ryneš,Václav: L´incendie de la synagogue du faubourg du chateau de Prague en 1142. Contribution a la histoire des débuts de la ville juive pragoise. Heřman, Jan: Das Steurregister der Prager Juden aus dem Jahre 1540 (1528) Sadek, Vladimír: La chronique hébraique de l´histoire des juifs pragois de la deuxieme moitié du 18e siecle Muneles, Otto: Die Briefsammlung in Simon Hocks Nachlass Hlaváčová, Jiřina: Franz Kafkas Beziehungen zu Jicchak Löwy (Neues Material zur Biographie Franz Kafka) NEWS Das Staatliche Jüdische Museum in Prag (V. Benda)

Židovské muzeum v Praze, 1965
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!