Judaica Bohemiae X/1-2

PAPERS Franková, Anita - Hyndráková, Anna: Die Sammlung "Dokumente der Persekution" im Staatlichen jüdischen Museum in Prag Nosek, Bedřich: Katalog mit der Auswahl herbräischer Drucke Prager Provenienz. I. Teil: Drucke der Gersoniden im 16. und 17. Jahrhundert Sadek, Vladimír: Ravvi Lev i jego pozicija v socialnych konfliktach pražskogo jevrejskogo goroda vtoroj poloviny 16 veka Šedinová, Jiřina: The Hebrew Historiography in Moravia at the 18 th Century - Abraham Trebitsch (around 1760 - 1840) Kybalová, Ludmila: Die Thoramäntel aus der Textiliensammlung des Staatlichen jüdischen Museums in Prag (1750 -1800) Doležalová, Jana: Binders and Festive Covers from the Collections of the State Jewish Museum in Prague. New Knowledge and their Wider Significance Sadek, Vladimír: From the MSS Collections of the State Jewish Museum in Prague (Illuminated MSS) Šedinová, Jiřina: Čechija i Moravija v drevnejevrejskoj geografičeskoj literature 12 - 18 vekov NEWS L´exposition "Les petites piéces de textiles de la collection du Musée juif d´Etat" (J. Doleželová) Die Restaurierung und Konservierung des Alten Jüdischen Friedhofs in Prag (V. Sadek)

Židovské muzeum v Praze, 1974
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!