Judaica Bohemiae XVIII/1, 2

PAPERS Škochová, Jarmila: Das literarische Schaffen Karel Fleischmanns im Konzentrationslager Theresienstadt Sadek, Vladimír: A Survey of Dr. Tobias Jakobovits´ Scientific Work Čermáková, Jana: Rideaux de tabernacle des synagogues du 16 e et 17 e siecle (partie de la collection textile du Musée juif d´Etat) Doleželová, Jana - Čermáková, Jana - Pařík, Arno: Acquisitions to the Collections of the State Jewish Museum in Prague in the Years 1976-1980 Hamáčková, Vlastimila - Šedinová, Jiřina: The Jewish Cemetery at Brandýs nad Labem Sadek, Vladimír - Šedinová, Jiřina: The Jewish Cemetery at Mladá Boleslav Škochová, Jiřina: Die Schafe von Liditz (Zum 40. Jahrestag der Tragödie von Lidice) Kárný, Miroslav: Theresienstädter Dokumente (Teil II.) Nosek, Bedřich: Synagogical Tablets from the Collections of the State Jewish Museum (Textual Analysis) Doleželová, Jana: Une plaque extraordinaire pour la Torah (partie des collections du Musée juif d´Etat Scheiber, Alexander: Ein in Vergessenheit geratenes Werk von Joseph Frühauf NEWS The Exhibition "Folk Art in the Collections of the State Jewish Museum" (V. Sadek) Das Faksimile des Grabsteines von Avidgor Kara (V. Sadek) The Appreciation of the Scientific Work of the State Jewish Museum (Editors) Exhibition "Terezín Concentration Camp 1941-1942" (A. Franková) REVIEWS Kryl, Miroslav - Chládková, Ludmila: Zweigstellen des Konzentrationslagers Gross-Rosen in den Leinenwebereien der Gegend von Trutnov während der Nazi-Besetzung (A.Franková) Vrkočová, Ludmila: Hudba terezínského ghetta (Die Musik des Theresienstädter Ghettos) (J. Škochová) Tyloch, Witold J.: Gramatyka jezyka hebrajskiego (V. Sadek) Litvin, Martin: The Journey (J. Šedinová)

Židovské muzeum v Praze, 1982
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!