Judaica Bohemiae XXXVII

STUDIES AND ARTICLES Lenka Matušíková: Die Juden im ersten böhmischen Kataster 1653-1655 (übersetzt von J. Ostmeyer) Iveta Vondrášková: "The Events of Times" by Abraham Trbitsch of Mikulov (Nikolsburg). The Chronicle and Its Relationship to the Development of Modern Historiography (transl. B. Paukertová) Jan Havránek: Anti.Semitism at Prague Universities in November 1929 (transl. the author) Anna Hyndráková - Anna Lorencová: Systematic Collection of Memories Organized by the Jewish Museum in Prague - IX (transl. M. Makovec) CHRONICLE Leo Pavlát: The Jewish Museum in Prague - 2001 Annual Report (transl. S. Hattersley)

Židovské muzeum v Praze, 2002
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!