Judaica Bohemiae LII - 2

REPORTS Agnes Katalin Kelemen: New Approaches to the History of the Jews under Communism BOOK REVIEWS Lenka Matušíková, K dějinám Židů v českých zemích [On the History of the Jews in the Bohemian Lands] (Alexandr Putík) Jan Láníček, Arnošt Frischer and the Jewish Politics of Early 20th-Century Europe (Rebekah Klein-Pejšová) Miloslav Szabó – Michal Frankl, Budování státu bez antisemitismu? Násilí, diskurz loajality a vznik Československa [Erbauen des Staates ohne Antisemitismus? Gewalt, Loyalitätsdiskurs und die Entstehung der Tschechoslowakei] (Frank Hadler) Wolf Gruner, Die Judenverfolgung im Protektorat Böhmen und Mähren. Lokale Initiativen, zentrale Entscheidungen, jüdische Antworten 1939–1945 (Vojtěch Blodig) Peter Hallama, Nationale Helden und jüdische Opfer. Tschechische Repräsentationen des Holocaust (Blanka Soukupová) Nicholas Sawicki, ed., Friedrich Feigl: 1884–1965 (Mahulena Nešlehová)

Židovské muzeum v Praze/2017
0022-5738
Vědecký časopis – časopis vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky.

Cena: 350,00 Kč
Zpět k nakupování
Pro lepší výkon používají tyto stránky soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informacízde.POTVRDIT