Judaica Bohemiae IX/1-2

PAPERS Franková, Anita - Hyndráková, Anna: Terezinskije "Prikazy dnja" v kačestve istoričeskogo istočnika Sadek, Vladimír: From the MSS Collections of the State Jewish Museum in Prague (MSS of Historical Content) Kybalová, Ludmila: Die ältesten Thoramäntel aus der Textiliensammlung des Staatlichen jüdischen Museums in Prag (1592-1750) Doležalová, Jana: Torah Binders from Four Centuries at the State Jewish Museum in Prague Dudová, Jaroslava: Sabbatlampen aus Messing Sadek, Vladimír: De la collection des manuscrits du Musée Juif d´Etat de Prague - les manuscrits de Moshe ben Maimon (1135-1204) NEWS Terezín (Theresienstadt) am 3. September 1972 (M. Kryl) Le cycle des conférences "De l´histoire de l´art juif" (V. Sadek) Vystavka "Gosudarstvennyj jevrejskij muzej v Prage k 25-oj godovščině Pobedonosnogo fevralja" (A. Franková) Der Trebitscher Machsor - eine Beschreibung und Analyse des Manuskripts mit Ubersetzung von Probepartien. Diplomarbeit (I. Sommernitzová) REVIEWS Monumentorum tutela (M. Radová - Štiková)

Židovské muzeum v Praze, 1973
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!