Judaica Bohemiae XIII/1-2

PAPERS Sadek, Vladimír - Šedinová, Jiřina: Peter Beer (1758-1838) - penseur éclairé de la Vieille ville juive de Prague Doleželová, Jana: The State Jewish Museum Collection of Wedding Dishes and Plates Sadek, Vladimír: Aus der Handschriftensammlung des Staatlichen jüdeschen Museums in Prag. Eine auf das Revolutionsjahr 1848 bezügliche Handschrift Sadek, Vladimír - Nosek, Bedřich: Socialnyje protivorečija v jevrejskich religioznych obščestvach v Moravii i ich otraženije v sočinenijach Mendela Krochmala (okolo 1600-1661) Sadek, Vladimír - Šedinová, Jiřina: From the MSS Collection of the State Jewish Museum in Prague (Manuscripts of Liturgical Contents) Nosek, Bedřich: Auswahlkatalog hebräischer Drucke Prager Provenienz aus dem 18. Jahrhundert in den Sammlungen des Staatlichen jüdischen Museums in Prag. III. Teil: 1700-1799 NEWS Chod rabot po restavraciji Starogo jevrejskogo kladbišča v Prage - The Progress of the Restoration Work at the Old Jewish Cemetery in Prague (V. Sadek) Un example des activités du Musée juif d´Etat (V. Sadek) REVIEWS Malá pevnost Terezín (Malaja kreposť Terezin) (J. Škochová) Metzger, Mendel: La haggada enluminée (B. Nosek)

Židovské muzeum v Praze, 1977
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!