Judaica Bohemiae XXXV

STUDIES AND ARTICLES Alexandr Putík: The Prague Jewish Community in the Late 17th and Early 18th Centuries (transl. L. Paukertová and M. Zbavitelová) Lenka Matušíková: Ein Beitrag zur Kenntnis der Judensiedlungen in Böhmen in den Jahren 1650 und 1674 (Ergänzungen zur gleichnamigen Studie von J. Hráský) (übersetzt von J. Ostmeyer) Ivan Kalmar: The Origins of the "Spanish Synagogue" of Prague (transl. the author) Kateřina Čapková: Piłlsudski or Masaryk? Zionist Revisionism in Czechoslovakia 1925-1940 (transl. M. Makovec) Anna Hyndráková - Anna Lorencová: Systematic Collection of Memories Organized by the Jewish Museum in Prague - VII (transl. M. Makovec) CHRONICLE Leo Pavlát: The Jewish Museum in Prague - 1999 Annual Report (transl. S. Hattersley)

Židovské muzeum v Praze, 2000
Kolektiv
Vědecká ročenka - sborník vědeckých příspěvků k dějinám židovské komunity v Čechách a na Moravě. Příspěvky jsou v angličtině nebo němčině, v některých ročnících i francouzsky. POUZE XEROXOVANÁ KOPIE!