Bedřich Feigl - Obrazy, kresby a grafika

Katalog k výstavě malíře a grafika Bedřicha Feigla (1884–1965) v Galerii Roberta Guttmanna v Židovském muzeu v Praze přináší text A. Paříka o životě a díle tohoto dosud opomíjeného pražského malíře a na 203 převážně barevných reprodukcích seznamuje s jeho malířskou a grafickou tvorbou. Bedřich Feigl patřil k iniciátorům skupiny Osma a její první výstavy v dubnu 1907, která je považována za počátek moderního umění v Čechách. Katalog poprvé podrobně seznamuje se životními osudy tohoto umělce a jeho předválečným dílem především ze sbírek Židovského muzea v Praze.

Židovské muzeum v Praze, 2007
Arno Pařík