Moje setkání s židovstvím

Sborník příspěvků, které zazněly ve stejnojmenném cyklu přednášek ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze od března 2004 do ledna 2006. Vystupovali v něm přední představitelé českého kulturního, vědeckého, církevního a politického života. Formou úvodního slova a následné besedy přednášející seznámili posluchače s tím, jak byli oni sami konfrontováni s židovstvím – ať už osobním setkáním, studiem, četbou, vlastní tvůrčí prací nebo i negativním způsobem: konfrontací s antisemitismem. Autoři příspěvků: Daniel Herman, Jan Schwarz, Rudolf Zahradník, Erazim Kohák, Helena Illnerová, Jan Šimsa, Jan Sokol, Lenka Procházková, Ivan Medek, Cyril Höschl, Jiřina Šiklová, Petr Pithart, Václav Havel. Jednotlivé příspěvky jsou doplněny medailony autorů. Sborník je uveden projevem Jana Wericha, proneseném v roce 1968 při příležitosti otevření výstavy Millenia Judaica Bohemica v Praze. Je doplněn přílohou textů K. H. Borovského, T. G. Masaryka, Jana Masaryka a Václava Havla týkajících se Židů. Uspořádal Miloš Pojar.

Židovské muzeum v Praze, 2006
Miloš Pojar